ÇOCUK – ERGEN TERAPİSİ

Bizler, doğduğumuz ilk andan itibaren karışık ve sonu gelmez lüzum döngümüzle başkalarına bağımlı yaşayan varlıklarız. Ne kadar kendini adarsa adasın hiçbir ebeveyn, bizim bu aralıksız değişen gereksinimlerimizin tamamını yanılgısız bir şekilde karşılamaya muvaffak olamayabilir. Bu sebeple pek çok kişi ister istemez çocukluğunda psikolojik ve fiziksel travmalara uğrar, yaralanır.

Günümüzün değişen şartları, çocukların psikolojik ve sosyal gelişimine pozitif ya da negatif pek çok biçimde katkı sağlamaktadır. Çocuklar ve ergenler, bu kadar çok uyaran ve basit erişilebilir bilginin içinde zaman zaman istenmedik tavırlar sergileyebilmektedir. Büyüme sürecinde bir mesele olduğunda çocuk ve ergenin duygusal, zekasal, aile ve/veya okul yaşantısında ciddi bozulmalar alana gelebilir. Bu sebeple çocukluk ve ergenlik, oluşabilecek duygusal ve tutumsal problemlerin çözülmesi gerektiği kadar sağlıklı gelişimin de desteklenmesi gereken bir dönemdir.

Çocuk ve ergenlerin ruhsal zorlanmalarının tanısı, seyri ve rehabilitasyonu yetişkinlere göre değişiklikler gösterir. Çocuk ve ergen terapisi, çocuğun yaşı dikkate alınarak duygusal ve tavırsal başkalaşımlar yapmayı amaçlayan devingen bir süreç olup; kendisiyle,yaşıt grubuyla ya da ailesi ile beraber uygulanabilir. Merkezimizden çocuk ve ergenlere yönelik disiplin sorunları, okul başarısızlığı, okuldan kaçma, sınav kaygısı, kardeş kıskançlığı, sorumsuzluk, utangaçlık, öfke, yalan söyleme, parmak emme, tırnak yeme, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, tik bozukluğu, okul korkusu, kekemelik, enürezis ve enkoprasiz gibi çeşitli problemlere yönelik uzman desteği alabilirsiniz.

“Unutmayınız ki ruhsal açıdan sağlıklı kişiliklerin temelleri çocukluk ve ergenlikte atılır.”

Ücretsiz Olarak İletişim Kurmak İstermisiniz ?

Gaziantep Psikolojik Destek Merkezi olarak Değişim Psikolojik Destek Merkezinden sorunlarınız hakkında iletişim formunu kullanarak ön bilgilendirme alabilirsiniz. Danışanlarımızın durumlarına göre kendileri Psikolog Pınar Erkmen tarafından gerekli bilgilendirme yapılarak bir sonraki aşamalar için ne gibi işlemler yapılması konusunda bilgilendirileceksiniz. Randevu formunu kullanarak kendinize en uygun olan gün ve saati belirleyerek destek alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için iletişim formunu kullanabilir veya telefon numaralarımızı arayabilirsiniz.

En uygun gün ve saat’de randevu alın

Hemen Ara
Adres Tarifi